Warsztaty rzeźbiarstwa i pracy twórczej w drewnie oraz XI Jarmark Leśny w Wyrykach już za nami. Zakończył się pierwszy etap realizacji projektu pt. „Wokół tradycyjnej zabudowy drewnianej Wyryk”. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

Przed nami kolejne działania. Obecnie odbywają się badania terenowe nad drewnianą zabudową Wyryk. Przedstawicie lubelskich uczelni wyższych – Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Akademii Przyrodniczej oraz pracownicy Muzeum – Zespołu Synagogalnego we Włodawie i inne osoby – pasjonaci drewnianego budownictwa, pracują nad tekstami do publikacji pt. „Wyryki drewniane. Charakterystyka wiejskiej zagrody i standardy jej ochrony”. Trwają też prace nad spotem edukacyjno-promocyjnym ukazującym walory naszych okolic. Już na początku października zaprosimy Państwa do udziału w konferencji, podczas której zaprezentujemy efekty naszych prac.

Tymczasem przedstawiamy fotorelację z minionego weekendu w Wyrykach przebiegającego w klimacie lasu, sztuki i wytwórstwa ludowego związanego z drewnem.