5 października 2022 r. naszą bibliotekę odwiedził pan Daniel de Latour – artysta i ilustrator, który stworzył szatę graficzną do bardzo wielu książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach.

Najbardziej rozpoznawalnymi pozycjami czytelniczymi do których pan Daniel de Latour przygotował ilustracje, są książki Justyny Bednarek traktujące o przygodach dziesięciu skarpetek. Podczas spotkania pan Daniel de Latour zaprezentował najnowszą książkę z tej serii pt. „Sekretna historia skarpetek”. Na początek przytoczył fragmenty książki a następnie wspólnie z dziećmi i młodzieżą rysował kosmicznego stwora. Szczególnie ta część wydarzenia wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Pan Daniel przygotował też niespodziankę – premierę pilotażowego odcinka serialu animowanego o przygodach skarpetek. Artysta chętnie opowiadał o swojej pracy ilustratora dzieląc się refleksją, by „nigdy nie mówić, że się czegoś nie umie! A zatem: działajcie, twórzcie i wymyślajcie z przekonaniem, że dacie radę. Powodzenia!”.

Dziękujemy za spotkanie autorowi i wszystkim uczestnikom.

Spotkanie było jedną z inicjatyw projektu „Książka łączy pokolenia” realizowanego przez bibliotekę w programie Partnerstwo dla książki 2022 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Belka z logotypami Partnerstwo dla książki 2022