Drodzy przyjaciele Klubu Łuczniczego „Łuczykije”!

W ostatni weekend na Pikniku Rodzinnym (24.09.2023 r.) udało nam się zorganizować I Turniej Łuczniczy – Łuczykije CUP 2023 „O strzałę AMORA”. Pomysł na turniej zrodził się ze świadomości, że mija okres dziecięcy Klubu „Łuczykije”, podczas którego w okresie wakacyjnym uczęszczała na zajęcia znaczna ilość dzieci. Turniej był świetną okazją do podsumowania naszych umiejętności i zaprezentowania się z dobrej strony wszystkim mieszkańcom naszej gminy.

Pomimo zapowiadającej się kiepskiej pogody nie zabrakło chętnych do wzięcia w nim udziału. Skoro turniej był „O strzałę Amora”, więc Amor postarał się aby jako syn bogini Wenus zadbać o piękny wygląd uczestniczek turnieju, które dzięki niemu nie musiały moknąć i jako syn boga Marsa dopilnował aby pogoda wojownikom sprzyjała.

W warsztatach łuczniczych w trakcie Pikniku Rodzinnego przed i po turnieju łuczniczym swoich sił w strzelaniu z łuku spróbowało kilkadziesiąt osób, co jest dobrą prognozą na przyszłą działalność naszego młodego klubu.

W samym turnieju wzięło udział 15 osób w 3 kategoriach: dziewczęta i chłopcy do 11 roku życia i chłopcy od 12 do 18 roku życia.

Miejsca na podium wywalczyły następujące osoby:

Dziewczęta do 11 roku życia

  1. miejsce – Zofia Jasionowicz
  2. miejsce – Michalina Kięczkowska
  3. miejsce – Oliwia Łoboda

Chłopcy do 11 roku życia

  1. miejsce – Jakub Torbicz
  2. miejsce – Juliusz Majewski
  3. miejsce – Mateusz Torbicz

Chłopcy od 12-18 roku życia

  1. miejsce – Filip Smolik
  2. miejsce – Filip Kurzeja
  3. miejsce – Michał Torbicz

Warto podkreślić, że Grand Prix całego turnieju zdobyła Zofia Jasionowicz, która osiągnęła najlepszy wynik ze wszystkich uczestników.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM FINALISTOM

Obecnie rusza pełną parą rok szkolny, w którym chcemy dalej kontynuować zajęcia grupy łuczniczej i sukcesywnie uatrakcyjniać zajęcia.

Zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17.00 przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrykach.

Logotypy Nowe FIO, Centrum Wolontariatu oraz Stowarzyszenia Czajnia

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030