W ostatnią niedzielę (6.08.2023) nasi najmłodsi i starsi klubowicze Klubu szachowego „Szachowe Polesie” działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrykach reprezentowali naszą gminę na turnieju szachowym zorganizowanym przez Gminę Leśniowice nad Zalewem Maczuły.

Pomimo startu po raz pierwszy w życiu na takim profesjonalnym turnieju wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony plasując się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach, a opiekun naszego klubu pan Jacek Piech w ramach turnieju pełnił funkcję drugiego sędziego. Cieszymy się, że powoli zaczynamy uczestniczyć w życiu szachowym naszego województwa, a doświadczenia zdobywane podczas kolejnych turniejów pomogą nam zmobilizować się do pracy, która będzie przekładać się na coraz lepsze turniejowe wyniki i coraz większą frajdę z uprawiania tej wspaniałej dyscypliny.

Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia Klubu szachowego „Szachowe Polesie”, które odbywają się w czwartki o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrykach.