Zapraszamy Dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do uczestnictwa w akcji „Mała Książka Wielki Człowiek”. Pamiętajcie, że wciąż w naszej bibliotece na dzieci czekają wspaniałe Wyprawki Czytelnicze!

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz nagrodę niespodziankę.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie!

Zapraszamy na stronę programu: http://wielki-czlowiek.pl/


Poniżej przedstawiamy kolejnych Małych Czytelników. Wszyscy wytrwale zbierali naklejki na Karcie Małego Czytelnika i w nagrodę zostali uhonorowani imiennym dyplomem. Serdecznie gratulujemy!