Gminna  Biblioteka Publiczna w Wyrykach serdecznie  zaprasza dzieci urodzone w latach 2017 – 2020 oraz ich rodziców do udziału w ogólnopolskiej kampanii czytelniczej „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Projekt zapoczątkowany we wrześniu 2018 r. zachęca rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

Jeśli jeszcze nie odebraliście wyprawki – zapraszamy do naszej biblioteki!

Każda wyprawka zawiera:

  • książkę „Pierwsze czytanki dla…” lub „Krasnal w Krzywej Czapce” dla przedszkolaka,
  • broszurkę dla rodziców pt. „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”,
  • kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wizytę w bibliotece i wypożyczenie przynajmniej 1 książki z księgozbioru dziecięcego.

Po uzbieraniu 10 naklejek każde dziecko otrzymuje Imienny Dyplom Małego Czytelnika.

Wyniki badań wskazują, iż dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy, niż ich rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z  czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i  zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcjiMała Książka – Wielki Człowiek”, bo miłość do książek jest zaproszeniem do fantastycznej przygody i prezentem na całe życie.

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” jest organizowany przez Instytut Książki, a  kampania społeczna dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.