Przed nami kolejna już 5 edycja cieszącego się ogromną popularnością i sukcesem projektu skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Serdecznie zapraszamy zarówno te dzieci, które już uczestniczą w projekcie oraz dzieci jeszcze nie będące naszymi czytelnikami do wspólnej zabawy.

Inicjatywa ta rozwija czytelnictwo wśród dzieci przedszkolnych, poprawia koncentrację, uczy myślenia, pomaga w rozwiązywaniu problemów, jest alternatywą dla mediów i kultury masowej, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy, ułatwia naukę, przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania, wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości, rozwija wrażliwość, rozwija umiejętności społeczne, rozwija kompetencje językowe.

Jak przystąpić do projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”?

  • Odwiedź z dzieckiem (rocznik 2016 – 2019) naszą bibliotekę ;
  • Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu pn. „Mała Książka – Wielki Człowiek”;
  • Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie minimum jedną książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:
    • książkę dla przedszkolaka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz broszurę dla rodziców pt. „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”,
    • kartę Małego Czytelnika, do której twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każda wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego;
    • wyjątkową zakładkę.

Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Dla każdego przedszkolaka jest też: polsko-ukraińska Wyprawka Czytelnika, w skład kompletu wchodzą książka i broszura dla dzieci z Ukrainy.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka wielki Człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie!

Zapraszamy na stronę programu: www.wielki-czlowiek.pl

Banner przedstawiający szatę graficzną kampanii Mała Książka – Wielki Człowiek w roku 2022/2023