Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrykach zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie z ilustratorem książek dla dzieci Danielem De Latour, które odbędzie się w sali wielofunkcyjnej 5 października 2022 r. o godz. 12:25. Wstęp wolny!

Daniel de Latour ilustruje książki i czasopisma dla dzieci. Szczególnie znane są rysunki „Niesamowitych przygód 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” i kolejnych częściach Justyny Bednarek, „Opowiem Ci mamo, co robią narzędzia” Izabeli Mikrut, „Księgi potworów” Michała Rusinka czy „Atlasu Świata. Ameryka Południowa” nominowanej do nagrody „Przecinek i kropka” Najlepsza Książka dla Dzieci. Zaś za „Wyprawę do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego autor został nominowany do nagrody PS IBBY Książka Roku.

Grafika ozdobna - treść w artykule

Spotkanie odbywać się będzie w ramach projektu „Książka łączy pokolenia” realizowanego w programie Partnerstwo dla książki 2022 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.