Za nami kolejna, już XII edycja Jarmarku Leśnego w Wyrykach. Wydarzenie skupiło lokalnych rękodzielników, artystów, twórców, przedstawicieli ginących zawodów zajmujących się obróbką drewna w najróżniejszej postaci. Jarmark ubogaciły występy zespołów ludowych, folkowych, przedstawienie teatralne, konkursy i zabawy tematycznie związane z lasem i twórczością ludową. Organizatorzy przygotowali też liczne atrakcje np. degustację pieczonego dzika, stoiska edukacyjne Lasów Państwowych i Poleskiego Parku Narodowego czy animacje dla dzieci. Na zakończenie dnia na jarmarkowej scenie rozbrzmiewał kolejny koncert zespołu „Leśne Licho”. Ostatnim akordem niedzielnego wydarzenia było ekscytujące widowisko – teatr ognia w wykonaniu „Słowiańskiego Grodu” z Wólki Bieleckiej.

Jarmark Leśny w Wyrykach był kolejnym etapem projektu „Drzewo(las) w literaturze, kulturze i sztuce ludowej mieszkańców Polesia” realizowanego z programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska 2022.

Dużo więcej zdjęć z imprezy znajdziecie na profilu Facebook Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrykach oraz Gminy Wyryki.

Na plakacie od góry tytuł projektu „Drzewo (las) w literaturze, kulturze i sztuce ludowej mieszkańców Polesia”, w środkowej części książka z treścią na okładce "W projekcie: Spotkania, warsztaty, pokazy twórczości ludowej, Jarmark Leśny”, na dole belka z logotypami