Kim są: Gromisław, Pinkerton, Czarna Frotte, Blady Niko, Malinowa z Truskawką, Prawa niebieska, Czarna lewa z anilany? To oczywiście skarpetki — bohaterowie książek Justyny Bednarek. Autorka bestsellerowych książek dla dzieci gościła w naszej bibliotece 10 listopada b.r., a spotkanie okazało się nie lada gratką dla jej wiernych fanów.

Autorka od dziecka marzyła o tym, by zostać pisarką. Jednak swoje literackie pasje zaczęła realizować dopiero sześć lat temu. Inspiracją do napisania pierwszej książki była, znaleziona na chodniku, kolorowa skarpetka. Wydana w 2015 roku publikacja „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” od razu zyskała uznanie i zachwyt młodych czytelników. Obecnie autorka wydała ponad pięćdziesiąt książek.

W trakcie spotkania Justyna Bednarek pokazała kilku swoich „tekstylnych” bohaterów. Z wieloma z nich wiążą się prawdziwe historie. Uczestnicy spotkania z przyjemnością wysłuchali kilku opowiadań, chętnie odpowiadali na pytania a także zadawali je autorce. Pani Justynie serdecznie dziękujemy za pełne pozytywnych emocji spotkanie i życzymy kolejnych bestsellerów.

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek zorganizowano w ramach projektu „Książkowe inspiracje na każdą porę roku”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Belka z logotypami Partnerstwo dla książki 2021