W dniu 30 września 2022 r. gościliśmy w bibliotece pana Jakuba Skworza – pisarza, dziennikarza oraz autora książek dla dzieci i młodzieży. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Wyrykach.

Podczas autorskiego spotkania pan Jakub Skworz zaprezentował swoje dwie najnowsze książki: „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz” (2017 r.) i „Mania Skłodowska” (2018 r.). Spotkanie utrzymane było w formie dialogu z publicznością. Autor w ciekawy sposób przybliżył słuchaczom sylwetki słynnych Polaków, a przede wszystkim zwrócił uwagę na potrzebę odkrywania swojego powołania. Uczestnicy wzięli udział także w bezpiecznych eksperymentach chemicznych, które wykonywała Mania Skłodowska. To rozbudziło wyobraźnię i zachęciło do myślenia i twórczego działania.

Autor pokazał, że choć zmieniają się okoliczności, dziś też młodzi stają przed podobnymi wyzwaniami, jak ich rówieśnicy dawniej. Jeśli ktoś zdecyduje się podążać za swoją pasją, czeka go wiele wyzwań, ale i niesamowita przygoda!

Niewątpliwie było to ciekawe i kreatywne wydarzenie czytelnicze. Dziękujemy za spotkanie autorowi i wszystkim uczestnikom.

Spotkanie było jedną z inicjatyw projektu „Książka łączy pokolenia” realizowanego przez bibliotekę w programie Partnerstwo dla książki 2022 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Belka z logotypami Partnerstwo dla książki 2022