Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrykach od 23 marca do 28 grudnia 2021 r. realizowała projekt „Książkowe inspiracje na każdą porę roku” w programie „Partnerstwo dla książki 2021” dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadanie było adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat z gminy Wyryki. Chcąc zachęcić młodych czytelników do częstego i satysfakcjonującego kontaktu z książką, prowadzono cykliczne zajęcia służące rozbudzaniu potrzeb i kształtowaniu kultury czytelniczej wśród dzieci.

W ramach zadania odbyły się spotkania autorskie, głośne czytanie książek, zabawy animacyjne, literackie warsztaty twórcze, konkursy plastyczne, warsztaty radiowe w studiu nagrań, projekcje filmowe oraz występy teatralne. Zajęcia były prowadzone w oparciu o wcześniej przygotowane teksty z literatury dziecięcej. Ich celem było odkrywanie wartości drzemiących w książkach oraz kształtowanie nawyków czytelniczych i chęci obcowania z literaturą od najmłodszych lat. Powyższe działania służyły animowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Żywimy nadzieję, że działania w ramach projektu „Książkowe inspiracje na każdą porę roku” rozbudzą w młodych odbiorcach chęć i zamiłowanie do czytania książek i sprawią, że nawyk czytania stanie się codziennością a udział w zajęciach inspirowanych książką, okaże się ciekawą alternatywą do spędzania czasu wolnego.

Grafika ozdobna- treść w artykule

Fot. Warsztaty w studiu nagrań

Fot. „Baśniowe pudełko” – literackie warsztaty twórcze

Fot. „Dzień Pluszowego Misia”

Fot. Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

Fot. Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

Fot. Zabawy animacyjne z KLANZĄ

Fot. „ Uczuciometr” – literackie warsztaty twórcze dla dzieci

Fot. Kino letnie dla dzieci

Fot. „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości” – spektakl teatru Maska

Fot. „Ważniak w tarapatach” – spektakl teatru Blaszany Bębenek