Pomyślnie zakończyliśmy realizację projektu „Książka łączy pokolenia”, na który Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrykach uzyskała dofinansowanie w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt był adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz rodziców i dziadków z terenu gminy Wyryki. W ramach zadania zorganizowaliśmy 2 spotkania autorskie pod hasłem „Z książką na dobry początek”, z Małgorzatą Karoliną Piekarską i z Jakubem Skworzem. Zorganizowaliśmy także spotkanie z ilustratorem książek Danielem de Latour.

Zorganizujemy 4 literackie warsztaty literacko- twórcze dla dzieci pod hasłem: „Książka, więcej niż myślisz…”, „Kicia Kocia w bibliotece”, „Ciekawy świat pod stopami – tajemnice wulkanów”, „Emocje i uczucia w bibliotece” i „Ciekawy świat pod stopami – tajemnice wulkanów” – 2 cześć warsztatów.

W trzecim etapie projektu zatytułowanym „Czytanie łączy pokolenia” zaprosiliśmy  uczestników na projekcję filmu familijnego Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja „Detektyw Bruno” a następnie na przedstawienie teatralne „Magiczna księga” w wykonaniu Teatru Maska. Ogłosiliśmy także konkurs fotograficzny pt:. „Moja rodzina i nasza książka” i zorganizowaliśmy wystawę „Ulubione książki naszych dziadków, rodziców i dzieci”.

Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie. Mamy nadzieję, że zaproponowane działania projektu przyczyniły się do aktywnego udziału w życiu kulturalnym biblioteki, pobudzeniu pasji czytelniczych, zwiększenia zainteresowania książką jako: rozrywką, źródłem informacji i inspiracji, ukazaniem dzieciom biblioteki jako miejsca, które uczy, bawi i integruje. Dziękujemy za zaangażowanie dorosłych do spędzania czasu wolnego z dziećmi w bibliotece, we wspólnych działaniach przy książce w różnych jej odsłonach.

Grafika ozdobna- treść w artykule

 

Fot. Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

Fot. Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

Fot. Spotkanie z Danielem de Latour

Fot. Kicia Kocia w bibliotece

Fot. Zajęcia literacko-twórcze pt. „Ciekawy świat pod stopami – tajemnice wulkanów”

Fot. Projekcja filmu familijnego

Fot. Emocje i uczucia w bibliotece

Fot. Zajęcia literacko-twórcze pt. „Ciekawy świat pod stopami – tajemnice wulkanów” – 2 cześć warsztatów

Fot. Wystawa „Ulubione książki naszych dziadków, rodziców i dzieci”

Fot. Spektakl Teatru ,,Maska” z Krakowa pt. „Magiczna Księga”