20 października do biblioteki zawitały dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału ,,0” w Wyrykach wraz z paniami Moniką Izdebską, Jowitą Klimiuk i Elżbietą Kuberą. Bohaterką spotkania była Kicia Kocia. W związku z tym, że w bibliotece mamy prawie całą serię książeczek o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej, zrodził się pomysł, aby wspólnie z miłymi gośćmi poznać bohaterkę bliżej. Na początek dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książki „Kicia Kocia i przyjaciele”. Zorientowały się, że Kicia Kocia tak samo jak oni uczęszcza do przedszkola, poznaje przyjaciół bawi się z nimi w przedszkolu, w parku, odkrywa świat i uczy się codziennego życia. Dzieci chętnie odpowiadały na zadane im pytania i bardzo zaabsorbowały je pomysły bohaterki, w co się bawić. Same także z chęcią pobawiły się w zgadywanki. Każde dziecko przybrało jakąś pozę, a pozostałe miały odgadnąć, jakie to zwierzę. Po wysłuchaniu opowiadania i zabawie ruchowej nasi mili goście wygodnie usiedli na miękkich siedziskach, by tym razem obejrzeć przygodę Kici Koci ze strażakiem. Krótki film animowany wywołał wiele pozytywnych emocji. Podczas oglądania dzieci dzielnie kibicowały naszej bohaterce jak znalazła się w niebezpieczeństwie i z ulgą odetchnęły, gdy strażak uratował Kicię Kocię. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników miał szansę stworzyć swoją Kicię Kocię, kolorując kredkami wcześniej przygotowane ilustracje.

Bardzo dziękujemy dzieciom oraz ich wychowawczyniom z miłe spotkanie. Dziękujemy za prezent – książkę „Przygody jesiennego liścia” wykonaną przez dzieci w przedszkolu. Zapraszamy też wszystkie dzieci do wypożyczenia pozostałych książek z serii Kicia Kocia.

Spotkanie było jedną z inicjatyw projektu „Książka łączy pokolenia” realizowanego przez bibliotekę w programie Partnerstwo dla książki 2022 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Belka z logotypami Partnerstwo dla książki 2022