Co roku, 25 listopada, swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona Przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiony został w 2002 roku, w 100. rocznicę powstania zabawki.

W czwartkowe przedpołudnie gościliśmy dzieci z klas I, II i III pod opieką pani Elżbiety Kurec i pani Anny Parulskiej, by świętować razem z Pluszakami. Naszemu spotkaniu przyświecało hasło: „Pluszowy miś – bohater bajek i filmów”. Dzieci z zainteresowaniem poznały historię pluszowej zabawki. Następnie i młodsi i starsi uczestnicy spotkania ciekawie opowiadali o swoich misiowych przytulankach. Okazuje się, że niektóre z nich goszczą w naszych domach od dwóch pokoleń.

Dzieci bez trudu odgadywały zagadki o misiowych bohaterach książek. Z zaciekawieniem obejrzeli bajkę: „Miś Uszatek”, choć animowana dobranocka pamięta jeszcze odległe dzieciom lata siedemdziesiąte i pewnie nie raz towarzyszyła ich rodzicom. Odbyło się także głośne czytanie książki o bardzo lubianym przez wszystkich, Kubusiu Puchatku a misiowe przygody zainspirowały słuchaczy do ożywionej dyskusji. Wspólne świętowanie okrasiły misiowe portrety narysowane przez dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas w bibliotece.

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Książkowe inspiracje na każdą porę roku” realizowanego w programie Partnerstwo dla książki 2021 dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Belka z logotypami Partnerstwo dla książki 2021